Kdo je kdo v projektu „Narozeni 2018“

Pavel Chalupa – autor projektu

Pavel Chalupa (*1963), absolvent pražské DAMU, je autorem a realizátorem řady kulturních projektů se širším historickým, společenským a edukačním přesahem. Mj. je zakladatelem a dlouholetým ředitelem Festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran, autorem projektu divadelně-vzdělávacího Vlaku Lustig či uměleckým ředitelem Centra studií genocid v Terezíně.

Eva Tomanová – režie

Eva Tomanová, absolventka Fakultu sociálních věd UK, již při studiích pracovala jako scenáristka televizních pořadů a autorka reportáží pro společenské deníky. Od roku 1999 pracovala jako reportérka a později jako režisérka v TV Nova a poté TV Barrandov, kde vytvořila na pozici šéfredaktora publicistiky několik pořadů. Záhy se však začala maximálně věnovat tvůrčí činnosti výhradně jako režisérka. Natočila sérii dokumentů pro Febio, dokumenty pro ČT a reportáže do publicistického pořadu Reportéři ČT. Spolu s Janou Škopkovou přinesla ideu pořadu Pološero a uvedla jej jako dramaturg a tvůrce v život. Dokument Stále spolu (2014) byl uveden v soutěži debutů na festivalu IDFA, v níž získal spolu s dalšími třemi snímky nominaci na nejlepší film.

Karel Smyczek – režie

Herec a režisér Karel Smyczek absolvoval režii na FAMU snímkem Kapři pro Wehrmacht, o čtyři roky později debutoval filmem Housata. Je autorem řady celovečerních filmů (mj. Sněženky a machři, Proč?, pohádka Lotrando a Zubejda aj.) a televizních inscenací. Věnoval se také seriálům (mj. Bylo nás pět, Třetí patro, Místo nahoře, Případy detektivní kanceláře Ostrozrak aj.).

Pavel Dragoun – režie

Scénárista, režisér a dramaturg Pavel Dragoun, absolvent dramaturgie na DAMU, se jako režisér podílel mj. na dokumentárně-vzdělávacím cyklu devatero řemesel, podepsaný je také pod TV pořadem Výletníci. Zároveň je členem Rady Státního fondu kinematografie ČR.

Radim Filipec – režie

Režisér a scénárista Radim Filipec se podílel mj. na filmových projektech Křižáček, Bába z ledu, Kdo je kdo v mykologii, Čtyři slunce či Venkovský učitel.